BALABAN; HAKKIM HELALDİR ONLAR HARİÇ!

BALABAN; HAKKIM HELALDİR ONLAR HARİÇ!

Bolu Belediye Meclis üyeliğinden istifa ederek Ak Parti Milletvekili aday adayı olduktan sonra Milletvekili sıralamasında yer alamayan Burak Balaban, Havadis gazetesine yaptığı açıklamalarla süreci değerlendirdi. 

17 yıldır aktif siyasetin içerisinde olduğunu belirten Burak Balaban, şuan da sadece Ak parti üyesi, Recep Tayyip Erdoğan’ın davasının sivil bir neferi olarak konuşuyorum. İnanıyorum ki önce 15 Mayıs’ta ardından 31 Mart 2024’te Bolu bu davaya sahip çıkacak ve bu sandığa yansıyacaktır” dedi. 

‘O EKİPTE OLMAK GURUR VERİCİYDİ’

Bolu Belediyesinde aralıksız 14 yıl görev yapan Burak Balaban açıklamasında; “Şöyle geçmişe dönüp bakıyorum da, 17 yıl Ak Parti’ye bilfiil hizmet, bunun 14 yılı Belediye Meclisinde geçti. Encümende olduk, İmar komisyonunda da uzun süre hizmet ettik, grup başkan vekilliği de yaptık, hasılı kelam ne görev verildiyse yaptık, tüm bu görevleri öznemiz Bolu diyerek bu düsturu ön planda tutarak hareket ettik. Doğru dürüst tek parkı olmayan, olanında ailece gezmeyi bırakın erkek başınıza gezmeye korkacağınız sözde parkları tüm Bolu’nun hizmetine sunan ekibin bir parçası olmak, Bolu’yu yaşanabilir şehirlerde ön plana çıkaran ekipte olmak gurur vericiydi, ta ki 2019 yerel seçimlerine kadar...” ifadelerine yer verdi. 

‘YALNIZ HİSSETSEMDE ELİMDEN GELENİ YAPTIM’

Bolu Belediyesinde yaptıkları hizmetlerden bahseden Balaban; “Terminali dahi olmayan, otoparkı olmayan, İmar planları çözülemeyen, arsenikli kuyu suyuna mecbur edilmiş, pis su atıkları büyük suya karışan bir şehir Belediyesi düşünün. Bütçesinin yüzde 95’i personel ödemelerine giden bir belediye... İşte o Belediyeyi alıp, Bolu’yu 2019 da en yaşanabilir şehirlerden biri yapmak, bunu yaparken partisi kapatılma tehlikesi geçiren, vesayetle uzun mücadele eden, AK Parti davasında 17 yıl bir nefer olmak gurur verici bir süreç olarak özgeçmişime işlendi. 2019 dan sonra Belediyeyi alan yönetim tüm enerjisini bizi yıkmak için kullanıp bunu dışında  herhangi bir planı olmadığının ispatı bir 4 yıl geçti, bu 4 yılda ise bu yapıyla mücadele etmek  daha elzemdi, elimden geleni yaptığıma bu süreçte yalnız hissetsem de bu röportajı yapan sayın Demirci şahittir diyebilirim” cümlelerini kullandı. 

‘CHP’LİLER DAHİ DAYANAMADI’

Bolu Belediyesinin 4 yıllık Tanju Özcan yönetimini eleştiren Burak Balaban; “Bu 4 yılda Bolu’nun sorunlarını konuşacağımıza bu süre günlük siyasete, partizan kadrolaşmaya, liyakatsizliğe, birer birer görevden ayrılan istifa eden artık bu yönetim şekline kendi de dayanamayan CHP’li meclis üyelerinin istifa sonrası itirafları, ile boşa harcanan 4 yıllık bütçe ile elde avuçta söz verilen 100 liralık işin sadece 10 lirası yapılmış görünmektedir. Bunlar yapılırken mevcut ta korunamamış Atatürk Orman parkı mahvedilmiş, otopark yapılmadan otopark yıkılmış, eş dost akraba denmeden belediyeye doldurulmuş, bütçe 4’üncü ayında  s.o.s. vermiş.  Bu yönetim anlayışını seçime giderken örnekleriyle daha güzel açıklayacağız şimdilik bu konu burada kalsın...” dedi. 

‘YAPMAM GEREKENİ YAPTIM’

Aday adaylığı konusunda yapması gerekeni yaptığını belirten Balaban; “Şahsım adına 14 yıl belediyede elimden geleni yaptığımı belirtmiştim.  Bu konuda belediyede hakkıyla çalışan tüm kadrolara teşekkür ediyorum. Belki kısa bir ara, belki de belediyeden ayrı kalınacak uzun bir ara veya veda etmiş oldum. Önümüzdeki dönem şahsım adına ne gösterir bilmiyorum. Lakin 17 yıllık süreç sonunda Milletvekilliği aday adaylığına başvurarak yapmam gerekeni yaptığıma inanıyorum. Hem Belediye hizmetleri konusunda hem AK parti görevleri noktasında dostlarım arkadaşlarım beni bilir, aksiyoner olmayı, icraat yapmayı, bunun içinde sürekli düşünüp çalışmak gerektiğini düşünen bir yapıya sahibim. Harekette bereket vardır sözünü çok severim, bu yüzden belediyede iktidarı geri alıp yine hiç durmadan Bolu için, son 4 yıldaki kaybettiği zamanı da tolere ederek hızla çalışma vaktinin yaklaşmakta olduğunu düşünüyorum.  Seçimlerde Cumhur ittifakı olarak seçimleri rahat alacağımıza ve Reisin ilk turda kazanmasından sonra hemen belediye seçimlerine çalışmaya başlamak gerektiğini düşünüyorum. O yüzden şahsım adına tecrübem binaen, seçimlerin ertesi günü ortaya bir ekip koyarak Bolu’yu icraat yapmayı bilmeyen mevcudu koruyamayan şu an Bolu’nun atık su tesisini dahi çalıştırmayan, cami inşaatını, organik pazar inşaatı işini bile eline yüzüne bulaştıran her şeyi yarım eksik bu şovmen yapıdan kurtarmak için çalışmaya başlamamız gerekiyor.  Yüksel vekilimle, Arzu vekilimle, Kazım vekilimle bu işi çok çalışarak  profesyonel bir şekilde yapacağımıza da güvenim ve inancım tamdır” dedi. 

SADECE 11 AY KALDI

Son olarak Belediye çalışanlarından helallik isteyen Burak Balaban şu cümleleri kullandı; “Bu minvalde 14 yıllık belediye meclis üyeliğim boyunca istemeden kırdığım üzdüğüm olduysa belediyedeki emekçi arkadaşlarıma çalışanlara şahsım adına hakkım helaldir. Meclis üyesi arkadaşlarıma da hakkım helaldir. Lakin belediyenin Bolu’muzun olanaklarını kendi şahsi menfaatleri için kullananlara doğal olarak helalliğim istesem de söz konusu olamaz. Bu son 10 ayı belediye meclisi olarak, AK partili meclis üyelerinin her zaman söylediği gibi Bolu’ya hizmet ederek gündem olmalarını da ayrıca temenni ederim. Bir örnekle bitireyim, tam 4 ay sözlü önerge vererek istediğim ama bir türlü alamadığım belediye çalışan sayılarını dahi veremeyen sözde şeffaf yönetim anlayışının sadece 11 ayın kaldığını da kendilerine hatırlatmak isterim. Az kaldı... Yine hizmet odaklı, icraat odaklı, Bolumuz için çalışan yönetim kadrolarının belediyeye dönmesine sadece 11 ay kaldı...

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

2 yorum yapılmış

  • Mustafa (17 Nisan 2023 - 16:31)
    "Doğru dürüst tek parkı olmayan, olanında ailece gezmeyi bırakın erkek başınıza gezmeye korkacağınız sözde parkları..." Sonun kadar katılıyorum. Özellikle Atatürk Orman Parkı ve Karaçayır Panayır alanı açık hava g.e. gibiydi.
  • Kamil (17 Nisan 2023 - 17:27)
    Şahsen kendisiyle uzun uzun bir sohbetinde samimiyetimde yok. Sade 10 dakikalık bir ortam muhabbetimiz oldu. O da nasılsınız iyimisiniz gibisinden, havadan sudan Ancak basından takip ettiğim kadarıyla Sayın Burak BALABAN, AK PARTİ içinde adam gibi adam.
13NİS2023