AYRILIĞIN SEBEBİ ; ‘ŞİDDETLİ GEÇİMSİZLİK'

AYRILIĞIN SEBEBİ ; ‘ŞİDDETLİ GEÇİMSİZLİK'

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir,

Belediye Başkan yardımcısı Mansur Şen’in istifasına yönelik İstanbul medyasında çıkan haberlere yanıt verdi.

Haber: Sevgi PİLGİ

Bolu Belediye binasında düzenlenen basın açıklamasında Başkan Yardımcısı ve Başkanlık sözcüsü Rasim Özdemir, Belediyeye yönelik yapılan haberin itibar suikastlığı olduğunu vurgulayarak, Başkan Tanju Özcan’la Mansur Şen arasında görüş ayrılığı olduğunu söyledi.

“BUGÜNE KADAR HİÇBİR ŞEKİLDE RANT İLE ANILMADIK”

İtibar suikastına maruz kaldıklarını dile getiren Özdemir, “Bolu belediyesi yönetimi bugüne kadar hiçbir şekilde rant ile anılmamıştır ve anılmayacaktır da. Biz göreve geldiğimizde bunun sözünü verdik. Bu sözümüzün de arkasındayız. Bugün yandaş medyada geçen ‘Bolu Belediyesi karıştı, ittifakta rant çatlağı’ şeklinde haberler dönüyor. Bu haberlere dönük Tanju Özcan’ın talimatıyla suç duyusunda bulunacağız. Çünkü bolu belediyesi bugüne kadar rant ile çıkar ile anılmadı, anılmayacak da” dedi.

“ÖZCAN’IN ŞEN’E TALİMATI OLMADI”

Mansur Şen ile görevi boyunca uyumlu bir şekilde çalıştıklarını vurgulayan Özdemir,

“Tanju Özcan, siyaseten abi-kardeş ilişkisi bulunan Mansur Şen’i göreve gelir gelmez Başkan yardımcılığı olarak atadı. Sayın Şen, en önemli olarak adlandırabileceğimiz bir birimde imar müdürlüğümüzün başındaki tek isim olarak bugüne kadar görev yaptı. İmar konusuyla ilgili belediyede tek yetkili sayın şendi. Alınan kararlarında tek imzası bulunan kişi kendisiydi. Sayın belediye başkanımızın imar konularıyla ilgili Sayın Şen’e ne bir yaptırımı ne de talimatı söz konusu değildir; zaten imar konusunda alınan kararların yüzde 95’i oy birliği ile Bolu Belediye Meclisinin gündemine geldi. Bu imar komisyonunda Ak Partili Belediye Meclis üyeleri, Cumhuriyet Halk Partili Meclis üyeleri ve Milliyetçi Hareket Partili Belediye Meclis üyeleri yer alıyor” ifadelerine yer verdi.

“ŞEFFAF BİR BELEDİYEYİZ”

Belediye yönetimi olarak, eski yönetime nazaran şeffaf bir duruş sergilediklerini vurgulana Özdemir, “Bizden önce belediye toplantıları basına kapalıydı, canlı yayın yapılmıyordu. Biz göreve geldiğimiz günden beri herhangi bir şaibeye bulaşılmasın diye toplantılarımız tüm Bolu halkına, canlı yayınlarımız ile açık hale getirdik. Bizden önceki yönetimde ne yazık ki imar müdürlüğüne parmak iziyle girilen bir kapı mevcuttu. İmar ile ilgili bize herhangi bir atıfta bulunanlar bunu yazsınlar. Buraya sadece belirli kişiler giriyordu. Kendilerine yakın müttehitlerin, emlakçıların girdiği bir müdürlüktü. Biz bu müdürlüğü Bolu halkına açtık.

Yandaş medyanın bahsettiği gibi bir şey söz konusu değildir. Başkanımız gelir gelmez, bir şaibe olmasın diye ‘Denetim Komisyonu’ Başkanını muhalefetten seçti. Uğur Akbay, imar da dahil olmak üzere tüm birimlerimizi tek tek inceledi. Uğur Akbay başkanlığındaki denetim komisyonunun medyada yer aldığı gibi herhangi bir şaibeye uğramış olduğuna dair en ufak eleştirisi ve iması dair yoktur. ‘İttifakta rant çatlağı’ başlığı atan medyaya, imar komisyonundaki Ak Partili, MHP’li belediye meclis üyeleri, İYİ Partili meclis üyeleri tepki göstersin. Biz geldiğimiz günden beri müfettişler tarafından denetleniyoruz. Müfettişlerin bugüne kadar yazılı ya da sözlü herhangi bir en ufak eleştirisi uyarısı söz konusu değildir.

Özcan’ın Şen’e kendisine herhangi bir talimatı, yaptırımı hiç olmadı. İlkesel anlamda bir ayrım olmuştur. Sayın Şen’le imar ile ilgili 2 yıl boyunca herhangi bir görüş ayrılığı olmamıştır. Sayın Şen’in de herhangi bir çekimser kararı olmamıştır. İtibar suikastına maruz kalmayacağız, bununla ilgili de suç duyurunda da bulunacağız” dedi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
24ARA2020