ARTIK DAHA GÜVENDELER

ARTIK DAHA GÜVENDELER

Valilik koordinesinde, İl Jandarma Komutanlığınca “zihinsel engelli ve alzhemier hastası vatandaşlarımızın kaybolmalarına mani olmak amacıyla planlanan "Canlarımız Kaybolmasın" projesi İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Haluk Saygılı’ nın katılımıyla Vali Ahmet Ümit tarafından başlatıldı.

Özel gereksinimli çocuklar veya Alzheimer hastalarının kaybolmaları halinde kendilerine bir an önce ulaşabilmek amacıyla Bolu Valiliği koordinesinde, Jandarma Alay Komutanlığımız tarafından “Canlarımız Kaybolmasın” Projesi geliştirildi.

AKILLI SAATLERLE KONUM TESPİTİ YAPILACAK

Bu proje kapsamında Bolu Valiliği tarafından ekonomik kısıtlamaları ve engelli bireyleri olan ailelere verilmek üzere temin edilen akıllı saatler Jandarma Komutanlığına teslim edildi. Jandarma Alay Komutanlığınca, kaybolma riski yüksek olan ve ekonomik sıkıntıları olan ailelere verilerek muhtelif sebeplerle kaybolmaları durumunda akıllı saatlerden konum tespiti yapmak suretiyle ailelerinin ve kolluk kuvvetlerimizin kolayca kayıp vatandaşlarımızı bulabilmeleri ve böylece olası can kayıplarının önüne geçilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca özel durumları sebebiyle kaybolma ihtimali yüksek olan vatandaşlarımızın kimlik ve ailelerinin iletişim bilgilerinin bulunduğu künye levha ile iletişim kurma hızının çok daha fazla arttırılması beklenmektedir.

CANLARIMIZ KAYBOLMASIN

Belirlenen özel gereksinimli bir çocuğun hanesine giderek ilk akıllı saati hediye eden Vali Ahmet Ümit, “Bundan böyle ‘Canlarımız Kaybolmasın’ projemize dahil olan; Alzheimer hastalarımız, özel gereksinimli çocuklarımız ve vatandaşlarımız kendilerini daha güvende hissedecekler ve her an erişilebilir olacaklar. Yüksek teknolojiyi bu projemize entegre ederek çeşitli sebeplerle kaybolan özel vatandaşlarımızı yanlarında bulunan akıllı saatleri ile ailelerinde ve kolluk kuvvetlerimizde bulunan mobil uygulama sayesinde derhal konum tespitleri yapılarak anında bulunmaları sağlanacaktır. Sonuç olarak ekonomik sıkıntı içerisinde olan ve evlerinde engeli dolayısıyla kaybolma tehlikesine açık aile üyesi bulunan vatandaşlarımız bu projenin kapsamı dahilindedir” ifadelerini kullandı. 

“ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN AİLELERİNE ÖNEMLİ BİR SORUMLULUK DÜŞMEKTEDİR”

Vali Ümit konuşmasının devamında, “Diğer yandan ekonomik imkanları yerinde olan vatandaşlarımızdan da bölgesine göre İl Jandarma Komutanlığı veya İl Emniyet Müdürlüğü ile koordine olarak kendi imkanlarıyla temin edecekleri akıllı saatleri evlerinde bulunan kaybolma tehlikesine maruz bireylerin sürekli üzerlerinde tutulmasını sağlayarak uygulamaya katılmaları mümkün ve tavsiyeye değer görülmektedir. Burada önemli olan saatin sürekli şarjlı tutulması ve engelli vatandaşımızın kolunda ve/veya üzerinde bulunmasının sağlanmasıdır. Bu hususta projenin uygulanacağı engelli vatandaşlarımızın ailelerine önemli bir sorumluluk düşmektedir. Bu önemli önleyici hizmet projemizde emeği geçen İl Jandarma Komutanımız nezdinde tüm kolluk kuvvetlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
5NİS2022