ARTIK KARAR SİZİN!

ARTIK KARAR SİZİN!

Bolu kamuoyu Pazartesi günü Bolu Belediye Meclisinden çıkacak olan Gazipaşa İlkokulu kararını merakla bekliyor. Nisan ayında olağanüstü Meclis toplantısında karara hayır diyen Cumhuriyet Halk Partili (CHP) ve İYİ Partili Meclis üyelerinin bu kez nasıl bir karar vereceği bilinmiyor.

İlimizi yakından ilgilendiren Gazipaşa İlkokulunun mevcut binası ve arsasının durumunun ne olacağı Bolu Belediyesi Mayıs ayı Meclis toplantılarının 2. Oturumunda tekrar gündeme gelecek. 

40 MİLYON GÖNDERİLECEK

Pazartesi günü yapılacak olan Bolu Belediye Meclisi 2. Oturumunda CHP’li ve İYİ Partili Meclis üyelerinin kararı merakla bekleniyor. Bolu Belediyesi ile Valilik arasında tartışma konusu olan Gazipaşa İlkokulunun mevcut binası, Belediye tarafından mühürlenmiş ve yıkılması istenmişti. Okulun mevcut arsasının Bolu Belediyesi eski Başkanı Alaaddin Yılmaz döneminde eğitim alanından çıkartılıp, yapılan yeni okul karşılığında belediyeye devredilmişti. Bolu Valiliğin ve öğrenci velilerinin mevcut yerde okul yapılması isteği ilk günlerde Başkan Tanju Özcan tarafından olumlu karşılanmasa da, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Bolu ziyaretinde okul için 40 milyon lira hibe çıkartması üzerine Başkan Özcan, okulun aynı yerine sıcak bakmaya başlamıştı. 

KOMİSYON KARARINI VERECEK

Mevcut yerde yeni okul yapılması için gerekli olan Belediye Meclis kararını almak adına Nisan ayında Belediye Meclisini olağan üstü toplantıya çağıran Başkan Tanju Özcan, beklemediği bir kararla karşılaşmış ve CHP ile İYİ Parti Meclis üyelerinin hayır oylarıyla karar meclisten geçmemişti. Tüm bu yaşananların üzerine Vali Ahmet Ümit geçen hafta yapılan Meclis toplantısına katılmış, Gazipaşa İlkokulunun Bolu için öneminden bahsederek Meclis üyelerinden kararın Meclisten geçmesini istirham etmişti. Bu gelişmeler üzerine Gazipaşa ilkokulu gündemi  2. Oturumda tekrar görüşülmek üzere komisyona havale edilmişti. 

AYDIN’IN PAYLAŞIMI KENETLENMELERİNE NEDEN OLDU

Havadis gazetesi olarak edindiğimiz bilgilere göre, Vali(eski) Ahmet Ümit’in Belediye Meclisine katılması CHP’li ve İYİ Partili bazı Meclis üyeleri üzerinde etkili olmuş ve kararlarının değişmesini sağlamıştı. Lakin, hafta içerisinde Başkan Tanju Özcan ile Ak Parti Milletvekili Arzu Aydın arasında yaşanan Çakmaklar Mezarlığı konusunda Milletvekili Aydın’ın yaptığı paylaşım Meclis üyelerinin kararlarının tekrar değişmesine neden oldu. Milletvekili Aydın’ın yaptığı paylaşımda Başkan Tanju Özcan için bir ileri bir geri ifadesini kullanmasını kendi üzerlerine alan Meclis üyeleri ilk kararlarından geri adım atmayacaklarını ve artık konunun siyasi bir konu haline geldiğini söylemeye başladılar. 

ÖĞRENCİ VE VELİLER KARARI MERAKLA BEKLİYOR

Gazipaşa ilkokulunun akıbeti hakkında bunlar yaşanırken, 756 öğrenci ve velileri Pazartesi günü Meclis’ten çıkacak kararı bekliyor. CHP’li ve İYİ Partili üyelerin olası hayır kararı sonrası Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in tahsis ettiği 40 milyon ödeneğinde geri gitmesi anlamı taşıyor.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
14MAY2022