ANNE SÜTÜNÜN ÖNEMİ VURGULANDI

ANNE SÜTÜNÜN ÖNEMİ VURGULANDI

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı kapsamında Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Uygulama eğitimi verildi.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birimine bağlı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından yürütülen “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” çalışmaları kapsamında İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzzet Baysal Devlet Hastanesi, Gerede Devlet Hastanesi, Özel Çağsu Hastanesi, Özel Fatma Hatun Hastanesi, Aile Sağlığı Merkezleri ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde görev yapan hekim, ebe ve hemşirelere yönelik eğitim düzenlendi. Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Uygulama Eğitimi 3-4 Mart 2022 ve 14-15-16 Mart 2022 tarihlerinde 7 grup şeklinde yapıldı.

BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ

Sağlık Bakanlığı ve UNICEF işbirliğinde temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” 1991 yılından bugüne sürdürülmekte. Bu program çerçevesinde tüm Türkiye’de gebelik döneminden başlanarak annelere “İlk 6 ay sadece anne sütü verilmesi ve 6. aydan sonra uygun besinlerle beraber emzirmenin 2 yaş ve ötesine kadar devam ettirilmesi.” öğütlenmekte. Düzenlenen eğitimin ardından konu anlatımı, uygulama ve değerlendirmeler sonrasında eğitime katılanlara belgeleri takdim edildi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
21MAR2022