ALİ ERCOŞKUN'DAN ADAYLIK VE ANKET AÇIKLAMASI

ALİ ERCOŞKUN'DAN ADAYLIK VE ANKET AÇIKLAMASI

2023 seçimlerinde milletvekili adaylığının söz konusu olmadığını ifade eden Eski Milletvekili Ali Ercoşkun, bu tür söylentilere itibar edilmemesini istedi. Son günlerde Ak Parti Genel Merkezi tarafından Bolu’da herhangi bir anket yaptırılmadığını da belirten Ali Ercoşkun Ak Parti Genel Merkezi’nde anket çalışmalarını yapan birimin başkan yardımcısı olduğunu ve Bolu’da Ak Parti Genel Merkezi’nin yaptırmış olduğu bir anket olmadığını dile getirdi.

Ak Parti Bolu 24-25-26’ncı Dönem Milletvekili ve Ak Parti AR-GE ve Eğitim Başkan Yardımcısı Ali Ercoşkun, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

AR-GE ÇALIŞMALARI TEKNİK DEĞİL POLİTİK

Yaklaşık bir buçuk yıldır sürdürdüğü Ak Parti AR-GE ve Eğitim Başkan Yardımcılığı görevi hakkında da bilgiler veren Ali Ercoşkun, Ak Parti AR-GE ve Eğitim Başkanlığı’nın toplumun gerçeklerini temel alarak politika geliştiren bir birim olduğunu söyledi. Ercoşkun konu hakkında, “Ankara’da Genel Merkezde bildiğiniz gibi AR-GE ve Eğitim Başkan Yardımcılığı görevindeyim. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayından itibaren bu görevi diğer başkan yardımcısı arkadaşlarımız ve Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Şen ile beraber yürütüyoruz. Bizim yaptığımız AR-GE çalışmaları teknik bir AR-GE çalışması değil. Politik bir AR-GE çalışması. Toplumun nabzını ölçerek, hazırladığımız raporlarla birlikte, parti politikalarını belirleme, parti çalışmalarını belirleme, parti organlarının yapacağı faaliyetleri belirleme anlamında bazı tavsiyelerde bulunmaya çalışıyoruz” dedi.

“BÖYLE BİR ANKET YOK”

Son günlerde Ak Parti’nin Bolu’da yaptırdığı iddia edilen anket hakkında da konuşan Ali Ercoşkun, Ak Parti’nin tüm anket çalışmalarının, AR-GE ve Eğitim Başkanlığınca yürütüldüğünün altını çizerek “Bolu’da Ak Parti Genel Merkezi’nin yaptırmış olduğu bir anket yok. Ak Parti Genel Merkezi’nde anket çalışmalarını yapan birimin başkan yardımcısıyım. Anketlerden sorumlu olan, bu anketleri bir fiil Türkiye genelinde yaptıran ve bunların analizleriyle alakalı çok ciddi mesai harcayan kişilerden birisiyim. Bolu’da Ak Parti Genel Merkezi’nin yaptırmış olduğu böyle bir anket yok. Böyle anket olmadığı için böyle bir sonuç da yok” ifadelerini kullandı.

“ADAYLIĞIM SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

Seçimlere bir yıldan az bir süre kala Bolu kamuoyunda yeniden milletvekili adayı olacağına dair söylentilerin çıktığına dikkat çeken Ercoşkun, adaylık düşüncesinin de isteğinin de talebinin de olmadığının altını çizerek; “Cenabı Hak bana Bolu halkına üç dönem hizmet etmeyi nasip etti çok şükür. Şu anda farklı bir konumda partim için çalışmaya devam ediyorum. Bizim için millete hizmet etme sevdasında mevki ve makamın bir önemi hiçbir zaman olmadı bundan sonra da olmaz. 2018 yılında milletvekilliği görevimin bitmesinden itibaren bugüne kadar Bolu kamuoyu ile hiçbir konuda hiçbir şekilde paylaşımda bulunmamıştım. Bolu siyaseti ile ilgili bir şey sorulmadığı sürece bu tür paylaşımların etik olmadığını düşündüğüm için. Ama 2023 seçimlerine gidilen bu süreçte önemli olan tek mesele liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesi ve partimizin başarısı. Bu noktada bir kez daha ifade etmek isterim ki, benim önümüzdeki dönem veya dönemlerle alakalı herhangi bir görev düşüncem, talebim veya adaylığım söz konusu değildir” dedi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
1AĞU2022