AKARYAKIT ZAMLARINI PROTESTO ETTİLER

AKARYAKIT ZAMLARINI PROTESTO ETTİLER

Saadet Partisi Bolu İl Başkanlığı, İzzet Baysal Caddesi’nde düzenlediği yürüyüşle, akaryakıta gelen zamları protesto etti. İl Başkanı İsa Sayın, geçtiğimiz yıl bu zamanlarda bir asgari ücretle 390 litre mazot alınabilirken, bugün asgari ücretin alım gücünün yüzde 60 azalarak 163 litreye düştüğünü dile getirdi.

Akaryakıta gelen zamlar sonrasında protesto yürüyüşü düzenleyen Saadet Partisi Bolu İl Başkanlığı, pankartlarla oluşturduğu otobüs maketiyle yürüyerek hükümeti eleştirdi.

“YÜZDE 200’LÜK FARKI NASIL AÇIKLAYACAKSINIZ”

Amaçlarının, polemik ve suni gündemler üzerinden şekillenen ülke gündemini halkın gerçek sorunlarına ve yaşadığı sıkıntılara yönlendirmek olduğunu söyleyen Saadet Partisi İl Başkanı İsa Sayın “Bugün 6 Haziran 2022 Pazartesi, geçen sene 6 Haziranda 7 lira 24 kuruş olan mazot fiyatı bugün yüzde 259 artışla 26 lira olmuştur. Malumunuz biz bu yürüyüşü geçtiğimiz hafta Çarşamba yapmayı planlamıştık. O zaman brandamızın üzerine mazotun 24,5 lira olduğunu yazmıştık. Aradan geçen 5 gün içerisinde brandamıza yama yaparak 26 lira yazmak durumunda kaldık. Evet brent petrolün fiyatının yüzde 60 oranında artması bu zamların bir gerekçesidir ama geriye kalan yüzde 200’lük farkı nasıl açıklayacaksınız! Asıl sebep kötü ekonomi yönetimi yüzünden paramızın pul haline getirilmesidir” diyerek, geçtiğimiz yıl bu zamanlarda bir asgari ücretle 390 litre mazot alınabilirken, bugün asgari ücretin alım gücünün yüzde 60 azalarak 163 litreye düştüğünü dile getirdi.

GELEN ZAMLARI ELEŞTİRDİ

“Akaryakıt başta olmak üzere, gıdadan giyime, otomobilden konut fiyatlarına kadar her alanda vatandaşımızın yüzleşmek zorunda kaldığı yüksek ve devamlı artan fiyatlar insanımızı çocuğuyla markete gitmekten bile korkar hale getirmiştir. Buna mukabil ise iktidar önce yaşanan sorunları inkar etmiş, sonra da nankörlük yaptıkları gerekçesiyle milletimizi azarlamıştır. İktidarın Türkiye ekonomisine verdiği değer ekonominin başına getirdiği bakan kadardır. Gözlerinden ışık saçan bakanımız saçtığı ışıkla hepimizi adeta yıldırım gibi çarpmıştır” diyen İsa Sayın, “İktidar kaynaklarından beslenen milletin yaşadığı sıkıntıları ‘Tok açın halinden anlamaz’ misali görmeyen, göremeyen zevata sesleniyorum: Siz hiç akşam evde çocuklarınıza ne pişireceğinizi düşündünüz mü? Siz bir babanın okula giden çocuğuna harçlık veremediği zaman çektiği azabı düşündünüz mü? Siz hiç imkanı ve güvencesi olmadığı için hastaneye tedavi olmak için gidemeyen bir insanın acısını tahayyül ettiniz mi? Sizin hiç elektrik faturasını ödeyemediği için elektriği kesilen bir evden haberiniz oldu mu? Siz hiç asgari ücretle geçinmeye çalışan 2 çocuk sahibi bir babanın derdi ile dertlendiniz mi? Siz hiç markete giderken evladının canı bir şey ister de alamam diye evladını evde bırakan annenin derdi ile dertlendiniz mi?” şeklinde sorular yöneltti.

“YAŞANABİLİR VE GÜÇLÜ BİR ÜLKE HALİNE GELECEKTİR”

İl Başkanı Sayın, “Saadet Partisi olarak hiçbir siyasinin ve siyasi partinin düşmanı değiliz. Ancak bu vatan hepimizin. Buğdaydan arpaya, mısırdan soyaya ve ayçiçek yağına kadar birçok tarımsal üründe bile dışarıya bağımlı hale gelmiş, Avrupa’nın en büyük ve en genç nüfusuna sahip olan bir ülkede yaşıyoruz. Tüm bu yaşananlar yer altından yer üstüne kadar Allah’ın en güzel nimetlerle donattığı güzel vatanımıza reva değildir. Gençlerinin yüzde 70’inin, tüm nüfusunun ise yüzde 49’unun yurt dışına yerleşmek, kendi vatanını terk etmek istediği ülke Türkiye olamaz. Saadet Partisi olarak bu gidişatı tersine çevirmek, Türkiye’yi yaşanabilir bir ülke haline getirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin tüm imkânlarını başta tarım ve hayvancılığa, sonra üretime tahsis edeceğiz. Adaleti tesis edecek, ülkemizde huzuru sağlayacağız. Devletin malına yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacak, işi ehline vereceğiz.        Milletimiz müsterih olsun. Türkiye genç ve dinamik nüfusu, jeopolitik konumu, yer altı ve yer üstü zenginlikleri ile bu krizden de çıkacak ve yaşanabilir ve güçlü bir ülke haline gelecektir” dedi.

“İNSANCA YAŞAMIN TEMİN EDİLMESİ SENİNLE OLUR”

Saadet Partisi Bolu İl Başkanı son olarak “İttifak ve suni gündem tartışmaları ile günleri geçen halkımıza son olarak şunu da ifade etmek istiyorum: Ülkenin kaynaklarını israf ettikten, gösteriş ve yolsuzluk ayyuka çıktıktan, milyonlarca insan açlık sınırının altında kaldıktan sonra CHP ile ittifak yapsan ne olur, Ak Parti ile ittifak yapsan ne olur! Gençler dininden uzaklaştıktan sonra, kendi geleceklerinden ümidini kesip korku ile yarını düşündükten sonra MHP ile ittifak yapsan ne olur, İyi Parti ile ittifak yapsan ne olur. Ahlaksız ifadeler kullandıktan sonra konuşan senin başkanın olsa ne olur, benim başkanım olsa ne olur. Adaleti ve hoşgörüyü sağladıktan sonra A partisi ile olsan ne olur, B partisi ile olsan ne olur. Üreten ve ürettiğini adil bir şekilde paylaşan güçlü ve itibarlı bir ülke olduktan sonra Ahmet ile beraber olsan ne olur Mehmet ile beraber olsan ne olur. Buradan tüm Bolululara fert fert sesleniyorum: ülkemizin üzerindeki kara bulutların dağılıp adaletin, huzurun, insanca yaşamın temin edilmesi seninle olur! Seni bu kutlu mücadeleye katılmaya davet ediyorum. Kimsenin yatağa aç girmediği, korku ile yarınlarını düşünmediği adil bir düzen ancak seninle olur diyor, yürüyüşümüze katılan herkese ve basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
6HAZ2022