AK PARTİLİ ÜYE TRAFİĞE DİKKAT ÇEKTİ

AK PARTİLİ ÜYE TRAFİĞE DİKKAT ÇEKTİ

Geçen hafta gerçekleşen Belediye Meclis toplantısında söz alan Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Zafer Turan, İlimizdeki trafik sorunları ve çözümleri konusunda projelerini Meclis üyeleriyle paylaştı.

Trafikteki can kayıplarının ve yaralanmaların azalması adına hazırladıkları projelerin önemine değinen Turan, projelerin uygulanması için Meclis üyelerinden destek istedi.

CAN VE MAL KAYBI AZALTILMALI

Kazaların sıkça yaşandığı kavşaklara dikkat çeken Turan; “Özellikle benim tespit ettiğim bir kaç nokta var. Buralarda kazalar sıklıkla yaşmakta. Bu kavşaklardan bir tanesi olan ve dün akşam bir kazanın daha yaşandığı İzzet Baysal Mahallesi, Çakmaklar caddesindeki kavşakta yaşanan kazada bir hamile vatandaşımız aracında sıkışıp kalmıştır. Yine Borazanlar Mahallesi’nden Sümer Mahallesi istikametine giderken sağlık ocağının güneyindeki kavşak, keza Karayolları Müdürlüğünün eski binasının önündeki kavşak, yine aynı şekilde Köroğlu Devlet hastahanesinin altında Atatürk Orman Parkı’ndan gelen kavşak, Çakmaklar Yolu’nun kanal yolu ile birleşim yeri ve bunun gibi örnekleri çoğaltabiliriz. Yaşanan kazalarda can ve mal kayıplarının vebali bizim üzerimizdedir. Bu sebepten; acilen buralarda ışık yada kavşak düzenlemesi talep etmekteyiz” dedi.

GİŞELER ÜCRETSİZ OLMALI

Şehir içi trafiği rahatlatma adına Çaydurt gişeleri ile Paşaköy gişelerinin ücretsiz yapılmasının fayda sağlayacağını belirten Zafer Turan; “Bolu merkezde nüfusa oranla trafik yoğunluğu çok fazla. Bizim projelerimizden olan,

 

Çaydurt gişeler ile, paşaköy gişeleri ücretsiz yapılması noktasında girişimde bulunarak Bolu’nun trafik yoğunluğunun azaltılması gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.

ÜÇ BOYUTLU UYGULAMA TEKLİF ETTİ

Yaya geçitlerinde 3 boyutlu uygulamanın yapılmasını teklif eden Turan; “Yaya geçitleri konusunda çalışmalarımız 15 seneden bu yana olumlu yönde ilerlemektedir.

 

Lakin bu çalışmaları bir üst seviyeye taşımak bizim elimizde. Ekranda gördüğünüz 3 boyutlu yaya geçitleri konusunda Bolu’da çalışma bir yapılmasını istiyorum. Hem Maliyeti düşük ve hem de etkili olabilir. Hemen yarın şehrin 3-4 noktasında başlayabilecek ucuz maliyetli bir çalışma. Trafik Master planı ile ilgili bir yenileme olması günümüzde zorunlu hale gelmiştir. Beni dinlediğiniz için teşekkür eder, sizlere sunmuş olduğum projelerin biran önce faaliyete geçmesini temenni ediyorum”

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
17HAZ2019