AHMET AMCA'DAN DUYGU DOLU MEKTUP

AHMET AMCA'DAN DUYGU DOLU MEKTUP

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (BAİBÜ) gerçekleştirilen İzzet Baysal Vakfı Ödül Töreni’nde İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’ın mektubu okundu.

İzzet Baysal Vakfı Genel Sekreteri Mustafa Yaman, tarafından okunan  mektupta gençlere seslenen İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, merhum İzzet Baysal'ın gençleri çok sevdiğini hatırlatarak, ‘ O, sizin için ‘Sevgili gençler, içinizden nice Baysallar çıkacağına yürekten inanıyor ve sizleri seviyorum’ demiştir." ifadelerini kullandı. 

ÜNİVERSİTE 30, VAKIF 35 YAŞINDA

Ahmet Baysal mesajında, bu sene İzzet Baysal Vakfı’nın kuruluşunun 35’inci, Üniversitenin kuruluşunun 30’uncu yılını kutladıklarını belirterek, “Gerek vakfımızın gerek üniversitemizin her yılını doya doya yaşayanlardan biriyim. 35 yılda acı tatlı birçok olayı yaşayarak bugünlere geldik.” dedi.

“İZZET BAYSAL VAKFI, UZUN BİR ZİNCİRİN İLK HALKASI OLDU”

İzzet Baysal Vakfı’nın kuruluş öyküsünü anlatan Ahmet Baysal, mesajında “1987 yılında Bolu İzzet Baysal Anadolu Lisesi’nin temel atma töreninde Bolululara İzzet Baysal Vakfı’nın kurulduğunun müjdesini verdim. Amcamın ‘Bolulular bu vakıf sizindir, ona sahip çıkınız’ sözünü dile getirdim. Ve ‘Temelini attığımız bu ilk eser, senelerce devam edecek uzun bir zincirin ilk halkasıdır’ demiştim. Hakikaten de öyle oldu. Eğitimde kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul, meslek yüksekokulu ve fakülteler, sağlıkta sağlık evi, sağlık ocağı, sağlık eğitim merkezi, kadın doğum ve çocuk hastanesi, devlet hastanesi, tıp fakültesi hastanesi olmak üzere zincirin hiçbir halkasını atlamadan vakfımızın eğitim ve sağlık yatırımları devam etti. Bugüne kadar 56 ilk ve ortaöğretim tesisi, 54 sağlık ve sosyal hizmet tesisi, 36 üniversite bina ve donanımları olmak üzere 146 esere ulaşılmıştır. Eserimiz olan Hukuk Fakültesini bu akademik yılın açılışına yetiştirmek için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

EN BÜYÜK İKİ ESER

Ahmet Baysal, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi: “İzzet Baysal’ın en büyük eseri İzzet Baysal Vakfı, vakfımızın en büyük eseri ise Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’dir. İzzet Baysal, bir üniversite kurup devletine armağan eden ilk kişidir. Yine bir vakıf kurup Baysal ailesinden sonra vakfın yönetimini o ilin insanlarına yani Bolululara bırakan kişidir. Bolulular da Amcam İzzet Baysal’ın iki heykelini yaptırmış, 5 Mart ve 11 Mayıs’ta O’nun için tören düzenlemişlerdir. İzzet Baysal’a ‘Baba’ olarak hitap etmişler, O’nu en iyi şekilde anmışlar ve de anmaya devam etmektedirler. Öyle zannediyorum ki, hayırseverini Bolulular kadar seven başka bir il de yoktur. ‘Devletim varsa ben de varım, yoksa ben de yokum’ diyen İzzet Baysal’ın en çok sevdiği ve güvendiği kişiler de sizlersiniz. O, sizin için ‘Sevgili gençler, içinizden nice Baysallar çıkacağına yürekten inanıyor ve sizleri seviyorum’ demiştir. Biraz sonra sizlere vakfımızın ödülleri takdim edilecektir. Parasal ödüller banka hesaplarınıza yatırılmıştır. Ödüllerimiz mütevazıdır ancak manevi değerleri yüksektir. Vakfımızın kurucusu Amcam İzzet Baysal’ı sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.”

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
25AĞU2022