6 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ

6 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ

Hafta başında başlayan İl Genel Meclisi aralık Ayı toplantıları devam ediyor. Toplantıların Perşembe günü gerçekleşen oturumunda 6 madde görüşülerek karara bağlandı.

Yaşar Yüceer Başkanlığında Pazartesi günü başlayan İl Genel Meclisi Aralık Ayı toplantıları tüm hızıyla devam ediyor. Son oturumda Merkez ilçe ve diğer ilçelerin belediye mücavir alan dışında kalan alanlardaki taşınmazların 2017 yılı için yeni imar tarifelerinin belirlenmesi, merkez ilçe ve diğer ilçelerin belediye imar planları ile mücavir alan dışında kalan kaçak yapılaşmalarda uygulanacak olan 2017 yılında para cezalarının belirlenmesi, İl Özel İdaresinin 2017 yılında uygulanacak olan etüt ve rapor ücretlerinin belirlenmesi talepleri oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilirken, Mengen ilçesi Başyellice köyü Merkez ve Taşdibek Mahallelerine içme ve kullanma suyu talebi Çevre ve Sağlık Komisyonuna, Merkez ilçe tatlar köyü hudutlarında 1926 parsel nolu taşınmaz için hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli tarım ve hayvancılık tesis alanı amaçlı imar planının onanması talebi oy birliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Son olarak ilimizde faaliyet gösteren özel eğitim okullarının fiziki şartları ile eksiklerinin araştırılması ile ilgili çalışma yapılması talebinin Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havale edilmesinin kararlaştırılması ile toplantı sona erdi.

İl Genel Meclisi Aralık Ayı toplantıları Cuma günü gerçekleşecek son oturumla tamamlanacak.

    

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
8ARA2016