242 OKULDA 55 BİN 750 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPACAK

242 OKULDA 55 BİN 750 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPACAK

Vali Erkan Kılıç pazartesi günü başlayacak olan 2022-2023 eğitim-öğretim yılında; devlet okulları ve özel okullarda olmak üzere il genelinde toplam 55 bin 750 öğrencinin eğitim-öğretime başlayacağını belirtti.

Haber: Esra Ayden

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde basın mensupları ile bir araya gelen Vali Erkan Kılıç yeni eğitim-öğretim dönemine dair açıklamalarda bulundu. Mevcut okul ve öğrenci sayılarını belirten Vali Kılıç, henüz tadilat ve güçlendirme aşamasında olan okullardaki öğrencilerin hangi okullarda eğitim göreceğini de söyledi.

55 BİN 750 ÖĞRENCİ EĞİTİM ALACAK

Yeni başlayacak eğitim-öğretim yılı için çalışmalar yaptıklarını belirten Vali Erkan Kılıç, “Pazartesi günü, 2022-2023 eğitim öğretim dönemi başlayacak. İlimizde de bununla ilgili olarak çalışmalar yapıldı. Bolu ilimiz merkezde resmi, devletin okulu 103 özelde 28 eğitim öğretim kurumu var. İlçelerde resmi 109, özel olarak 2 okul var. Toplamda ilimizde 212 tane devlete bağlı okulumuz, özelde de 30 tane eğitim kurumu olmak üzere toplamda 242 tane kurumumuz mevcut. Resmi, devlete ait okullarda 51 bin 808 tane öğrenci, özel okullarda 3 bin 942 öğrenci olmak üzere toplam ilimiz genelinde 55 bin 750 tane öğrenci eğitim alacak. Pazartesi günü bu öğrencilerimizi okullarımızda göreceğiz inşallah. Resmi okullarda 3 bin 627, özel okullarda 629 olmak üzere toplam 4 bin 256 öğretmenimiz var. Özel ve resmi olmak üzere toplamda 2 bin 524 dersliğimiz mevcut” dedi.

KILIÇ; “BAZI OKULLARDA İKİLİ EĞİTİM YAPACAĞIZ”

Tadilat ve güçlendirmesi devam eden okullarla ilgili planlama yaptıklarını dile getiren Vali Kılıç, “Tadilat ve güçlendirme gören okullarla ilgili de bir planlama çalışması yaptık. Bunların velilere, öğrencilere duyuruları yapıldı. Bu kapsamda bazı okullarda ikili eğitim yapacağız. Bu plana göre öğrenciler şu şekilde eğitim görecek:

 • Sakarya İlkokulu (600 öğrenci öğlenci) ile Sakarya Ortaokulu (578 sabahçı) Cumhuriyet İlkokul Ek Binası’nda (457 öğrenci) ikili eğitim.
 • Koç İlkokulu (399 öğrenci-sabahçı/öğlenci) TOBB Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde (496 öğrenci) ikili eğitim.
 • Yukarısoku İlk ve Ortaokulu (329 öğrenci-öğlenci) Abant İlkokulu’nda (285 öğrenci-sabahçı) ikili eğitim.
 • 60. Yıl İlkokulu (356 öğrenci-sabahçı/öğlenci) 60. Yıl Ortaokulu’nda (244 öğrenci-sabahçı), Anasınıfları ise Solmazana Anaokulu’nda (85 öğrenci) ikili eğitim.
 • 50 Yıl İzzet Baysal Ortaokulu (1413 öğrenci-sabahçı) 50. Yıl İlkokulu’nda (1163 öğrenci-öğlenci) LGS’yi de hesaba katarak ikili eğitim.
 • Behiye Baysal İlkokulu (380 öğrenci-sabatçı/öğlenci) 100. Yıl İlkokulu (782 öğrenci) ve Halk Eğitim Ek Binası’nda ikili eğitim.
 • Bolu Anadolu Lisesi (703 öğrenci-öğlenci) Bolu Atatürk Anadolu Lisesi’nde (796 öğrenci-sabahçı) ikili eğitim.
 • Yıldırım Beyazıt İlkokulu (147 öğrenci-sabahçı/öğlenci) Bolu İmam Hatip Ortaokulu’nda (177 öğrenci tam gün) ikili eğitim.
 • Milli Egemenlik Ortaokulu (310 öğrenci-öğlenci) Milli Egemenlik İlkokulu’nda (310 öğrenci-sabahçı) ikili eğitim.

Güçlendirilen okul binalarımızdan normal eğitim ile devam eden okullarımız:

 • İzzet Baysal Anaokulu, Gülçiçek Anaokulu’nda.
 • Paşaköy İlkokulu, İzzet Baysal Ortaokulu ve Bolu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde.
 • Alıçören Ortaokulu, Bolu Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde.
 • Fen Lisesi, Bolu Spor Lisesi’nin boşalttığı binada.

Bunun yanında İlimizde taşımalı eğitim-öğretim okul ve öğrenci sayısına baktığımızda 164 okulda 7 bin 429 öğrenci ile taşımalı eğitim faaliyeti yürüteceğiz” şeklinde konuştu.

KILIÇ; “SIKINTISIZ, PROBLEMSİZ BİR EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA BAŞLAYACAĞIZ”

Ayrıca okul önlerinde öğrenci indirme ve bindirme yapacak servislerin trafik konusunda sıkıntı yaşamaması için de çalışma yaptıklarını belirten Vali Kılıç, “Trafikle ilgili olarak okulların önünde öğrencileri indirme-bindirme noktasında trafik yönünden bir problem yaşanmaması adına da az önce İl Emniyet Müdürümüz, trafikten sorumlu müdür yardımcımız ve diğer yetkililer de servis sahipleri ile beraber buradaydı. Onlarla da değerlendirme toplantımızı yaptık. Şu an itibari ile vatandaşların hiçbir konuda endişe etmelerine gerek yok. Pazartesi günü inşallah sıkıntısız, problemsiz bir eğitim-öğretim yılına başlayacağız. Bütün öğrencilerimize ve öğretmenlerimize ve milli eğitim camiasına, 2022-2023 eğitim-öğretim döneminde kendilerine başarılar diliyorum. İnşallah ülkemiz adına güzel, hayırlı bir eğitim-öğretim dönemi olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

1 yorum yapılmış

 • Vatandaş (11 Eylül 2022 - 05:12)
  Okullarda ayrımcılık yapılmasın Öğretmen çocuklarına yönelik ayrı sınıf oluşturulması ayrımcılıktır Ayrıca nakil sınıfı oluşturularak ayrımcılık yapılıyor Okul müdürleri kafasına göre torpilli olanların çocuklarını iyi sınıf dediklere sınıflara veriyorlar. Hani kura ile adil yerleştirme yapılıyordu hepsi hikaye Özellikle 50. Yıl ortaokulunda ayrımcılık var Kim denetleyecek bunu.
10EYL2022