148'İNCİ ESERİN TEMELİ ATILDI

148'İNCİ ESERİN TEMELİ ATILDI

Bolu’nun manevi babası merhum İzzet Baysal anısına her yıl mayıs ayının ikinci haftası düzenlenen ‘İzzet Baysal Şükran Günleri’ bugün Sağlık Mahallesi’nde Esin Baysal Aile Sağlığı Merkezi’nin temel atma töreniyle başladı. 

İzzet Baysal Şükran Günleri programı kapsamında Esin Baysal Aile Sağlığı Merkezi’nin temel atma törenine, Bolu Valisi Erkan Kılıç, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Beykoz, İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri ve vatandaşlar katıldı. 

“BÜYÜK HİZMETLER TOPLANACAĞINA EMİNİM”

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Merhum İzzet Baysal’ın tüm varlığını karşılıksız Bolu’ya verdiğini belirterek; Bu eserle kızı da bu camianın, bu hayırın içine girmiş oluyor. Hayırlı olmasını diyorum. Büyük hizmetler toplanacağına eminim. İnşallah kısa zamanda bitirilip teslim edilecektir. Teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

“BOLU İZZET BAYSAL İLE BERABER HAYIRSEVERLİK NOKTASINDA ÇOK ÖNEMLİ BİR AŞAMADA”

Bolu Valisi Erkan Kılıç, Esin Baysal Aile Sağlığı Merkezi'nin temelini atma programında bir araya geldiklerini söyleyerek; “Bugün de çok anlamlı bir günde Esin Baysal Aile Sağlığı Merkezi'nin temelini atma programında bir araya gelmiş bulunuyoruz. Biliyorsunuz yakın zamanda burayla ilgili olarak karşılıklı protokol imzalanmıştır. Bugün de çok hızlı bir şekilde bu sağlık tesisinin temelini beraberce atacağız. Hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesileyle de İzzet Baysal'ı saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Bolu halkı olarak kendisine her zaman dua ediyoruz. Her zaman dua Bolu'muza vermiş olduğu desteklerle hayır işleriyle hem hayattayken hem de vefat ettikten sonra bunun büyüklüğünü hepimiz biliyoruz. Bolu olarak her zaman İzzet Baysal adıyla onun yaptığı eserlerle övünüyoruz. Vakfımızla mütevelliye beraber gerçekten o vefat ettikten sonra aynı yolda hayır yoluna devam ediyorlar. Bolu gerçekten İzzet Baysal ile beraber hayırseverlik noktasında çok önemli bir aşamaya gelmiş. Onu örnek alan Bolu'da çok değerli iş insanları var. Bolu'muza, ülkemize hayırlı olsun. Kendisini rahmetle, saygıyla bir kez daha anarken siz değerli katılımcılara da sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ HAKKINDA BİLGİLER ŞU ŞEKİLDE

“İl Sağlık Müdürlüğü ile İzzet Baysal Vakfı arasında 5 Mart 2024 tarihinde imzalanan protokol ile beraber Bolu İl Özel İdaresi'nden sağlık müdürlüğüne tahsisle arsaya 731 metrekare kapalı alan olarak Aile Sağlığı Merkezi, İzzet Baysal Vakfı tarafından yaptırılacak. Bina büyük hayırsever Bolumuzun babası İzzet Baysal'ın kurduğu ve tüm mal varlığını bağışladığı İzzet Baysal Vakfı'nın Bolu'muza kazandırdığı 148. olacaktır. Bina toplamda üç kattan oluşacak olup 10 adet poliklinik, 2 adet aşı bebek izlem odası, 2 adet tıbbi müdahale odası, 2 gebe izlem odası, 1 laboratuvar, 1 bağışıklama alanı, 1 emzirme odası, evsel ve tıbbi atık odaları ile 1adet 10 kişilik asansör bulunacaktır. İşin yüklenicisi 14 milyon 875 bin 517 TL bedelle Yeni Güney İnşaat Sanayi ve Ticaret, Limited şirketi olmuştur. İnşaatın 8 ayda tamamlanması planlanmıştır. İnşaatın teknik kontrolü ve hizmetleri vakıf tarafından yürütülecek olup inşaatın yer teslimi, geçici kabul ve kesin kabul işlemleri İl Sağlık Müdürlüğünce yürütülecek ve teslim alınacaktır. Vakfın sorumluluğu, binanın delil teslim protokol imzalanması ile bitecektir. Söz konusu binanın adı Esin Baysal Aile Sağlığı Merkezi olacaktır ve bu isim değiştirilemeyecektir.”

 

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
10MAY2024