100'ÜNCÜ YILI SERAMİĞE İŞLEDİLER

100'ÜNCÜ YILI SERAMİĞE İŞLEDİLER

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde, üniversiteler arası yapılan çalışmayla ortaya çıkan Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel seramik anı panosu, Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi’nde açıldı.

Açılışa; Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Samettin Gündüz ve Prof. Dr. Aydın Him, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Serkan Ece, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Keleş, Seramik Bölüm Başkanı Doç. Melahat Altundağ, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Aynur Ersoy Çavaç, akademik ve idari yönetici ve personel ile öğrenciler katıldı.

ÜNİVERSİTELERDEN 100. YIL PANOSUNA DESTEK 

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, (BAİBÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü öncülüğünde Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği üyesi üniversitelerden Bilecik Şeyh Edebali, Çankırı Karatekin, Kastamonu, Kocaeli ve Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Sanat, Tasarım ve Mimarlık fakültelerinin Seramik ve Cam bölümlerinde görev yapan akademisyenler tarafından Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel seramik anı panosu hazırlandı.

 “PAYDAŞLARI VE İÇERİĞİYLE ÖZGÜN VE ANLAMLI BİR ÇALIŞMA OLMUŞ”

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölüm Başkanı Doç. Melahat Altundağ’ın sergi hakkında bilgi verdiği açılış konuşmasının ardından söz alan Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, paydaşları ve içeriğiyle özgün ve anlamlı bu projeyi desteklemekten mutluluk duyduğunu vurgulayarak, “Bir projeyi anlamlı kılan özgün değeridir. Bu kıymetli çalışma aynı zamanda Türkiye’nin ikinci yüzyılına ait bir projedir ve bu mânâda da önemli bir projedir. Başta Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi’nin kıymetli akademisyenleri olmak üzere, eserin hazırlanmasında emeği geçen bütün akademisyenleri kutluyorum.” İfadelerine yer verdi.

AKADEMİSYENLERE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ

Cumhuriyetin 100’üncü Yılı Anı Panosunun hazırlanmasında emeği geçen akademisyenlere, Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. Sergi, Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi giriş katında ziyaret edilebilir durumda olduğu belirtildi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
8ARA2023