1 ay geçti hala net bir açıklama yok

1 ay geçti hala net bir açıklama yok

Kurban Bayramında Yuva Köyünde yaşanan zehirlenme olayının üzerinden 1 ay geçmesine rağmen yetkililerden zehirlenme nedeniyle ilgili kamuoyunu aydınlatacak net bir açıklama gelmedi. 

Yuva Köyünde yaşanan zehirlenme olayı sonrası bir vatandaşımız hayatını kaybederken, zehirlenme olayının araştırılması için İl Genel Meclisine önerge verip komisyon kurulmasını isteyen Cumhuriyet Halk Partili Meclis üyelerinin önergesi Ak Partili üyelerin oylarıyla reddedildi. 

Beykoz; ‘Sorumluluktan kaçamayız’

Önergenin reddedilmesi üzerine CHP İl Genel Meclisi Grup başkan vekili Erhan Beykoz, Mengen İl Genel Meclisi Üyesi Eyüp Beşli, Kıbrıscık İl Genel Meclisi Üyesi Alaattin Karadoğan ve Merkez İlçe İl Genel Meclisi Üyesi Bedri Pehlivan bir araya gelerek Yuva Köyünde meydana gelen ve bir kişinin hayatını kaybettiği zehirlenme vakalarına ilişkin açıklamada bulundu. CHP Grubu adına konuşan Erhan Beykoz; “ İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer yaşanan ölümlü olayla ilgili açıklama yapmak yerine, konuyu Sayın Cumhurbaşkanı gibi ABD’den, Almanya’dan getirip Yuva Köyü’müze iliştirdi. Dış güçler mi demek istiyor? ‘Zaten araştırılıyor bizim araştırmamıza ne gerek var’ diyor. Köye yapılan suyun projesini hazırlayan biziz, suyun tahsisini yapan biziz sıkıntıları araştırmakta, sorumluluktan kaçmadan Meclisin görevi olmalıdır” ifadelerine yer verdi. 

‘Karar al, samimi olup olmadığını görelim’

Konuyla ilgili verdikleri önerge hakkında konuşan Erhan Beykoz; “Biz diyoruz ki zehirlenmelerin sebebi araştırılsın bununla ilgili bir komisyon kuralım, Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, ‘Zaten araştırılıyor bizim araştırmamıza ne gerek var’ diyor. Köye yapılan suyun projesini hazırlayan biziz, suyun tahsisini yapan biziz sıkıntıları araştırmakta, sorumluluktan kaçmadan Meclisin görevi olmalıdır. Diğer bir konu da Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, köylerimizdeki su depolarının yenileme çalışmasının yapılması ve masrafların Bolu Belediyesince karşılanması taahhüdünde bulunmuştu. Bizlerde Bolu Belediyesi tarafından verilen taahhüttün önünü açmak için önerge verdik, vermiş olduğumuz önergede yine oy çokluğu ile reddedildi. Vermiş olduğumuz önerge neticesinde Meclis başkanı, ‘Belediye kendi işine baksın, söylediklerini samimi bulmuyorum’ diye bir açıklama yaptı. Ortada ölümlü bir vahim olay varken, Başkan Yüceer, Belediye çalışmalarına, Belediyenin işlerine karışarak algı yaratmanın peşinde oldu. Meclis Başkanına sesleniyorum, sen su depolarının yapımını Bolu Belediye Başkanlığı tarafından yapılması yönünde meclis kararını al, Bolu Belediyesi bu konuda samimi değil mi hep beraber görelim” dedi. 

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
5AĞU2022