LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VERİLECEK

LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VERİLECEK

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yüksek lisans ve doktora eğitiminde iş birliği yapılmasına ilişkin protokol yapıldı. Protokol metni, BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ve İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı tarafından imzalandı.

Protokol kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan yönetici, öğretmen ve personele, BAİBÜ’de Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde görevli akademisyenler tarafından yüksek lisans ve doktora eğitimi verilecek. Yüksek lisans ve doktora eğitimleri için gerekli şartları sağlayan eğitimciler ve personel, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü tarafından belirlenecek eğitim programına katılacak.

3 YIL BOYUNCA SÜRECEK

Yüksek Lisans ve Doktora programlarının, öğretmenlere ve eğitim çalışmalarına büyük fayda sağladığını dile getiren Rektör Alişarlı, 2020-2021 Akademik Yılı Bahar Döneminde başlayan ve 3 dönem devam eden eğitim programının, yeni protokol kapsamında 2022-2023 Akademik Yılı’nda başlayıp 3 yıl boyunca süreceğini ifade etti.

CEMİL SARICI TEŞEKKÜR ETTİ

İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ise yönetici, öğretmen ve personelin yüksek eğitimlerine verdiği destekten dolayı başta Rektör Alişarlı olmak üzere emeği geçen tüm akademik ve idari personele teşekkür ederek, protokolün hayırlı olmasını temenni etti.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
21HAZ2022