Işın ‘Bütün dertleri dinleyip çare olacağız'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Kadın Kolları Başkanı Zuhal Işın, 2023 seçim çalışmalarına başladıklarını dile getirerek, kapı kapı gezip vatandaşların dertlerini dinleyip çare olacaklarını dile getirdi. 

Vatandaşın iktidar partisinden ümidini kestiğini belirten Zuhal Işın, ülkenin derin bir yoksulluk içinde olduğunu dile getirerek vatandaşın umudu olacaklarını söyledi. 

‘Halk iktidardan umudunu kesti’

Seçimlerde CHP’nin büyük bir başarı göstereceğine inandığını dile getiren Zuhal Işın; “Ben bu seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarılı olacağına inanıyorum. Çünkü halk iktidar partisinden umudunu kesmiş vaziyette. Büyük hayal kırıklığı içerisinde, beklentilerinin hiçbiri karşılık bulmamış halde, CHP’yi bir ümit olarak gördüğüne inanıyorum. Burada kadınlara büyük yük düşüyor. Çünkü kadın her kapıyı açabilir. Artık seçim startı verdik ve biz de sahada olacağız, bütün kapıları çalacağız. Bütün dertleri dinleyip birlikte ortak yol bulmaya çalışacağız” dedi. 

‘Sahayı iyi biliyoruz’

Vatandaşa umut olacaklarını söyleyen Işın; “Vatandaşımız çaresiz durumda. Bir umut bekliyor bu zor günlerin geçmesi için. Burada Cumhuriyet Halk Partisi’ne çok büyük görev düşüyor. Biz de bu görevin bilinciyle daha çok çalışıp insanların yanında olacağız. Sadece seçim zamanı çalışan bir örgüt değiliz biz. Her zaman vatandaşlarımız, annelerimizin, çiftçimizin, esnafımızın, emeklimizin yanında olan bir partiyiz. O yüzden biz her an seçim varmış gibi bir örgütlü çalışma ile sahada olacağız. Sahayı iyi biliyoruz, insanlarla iletişim kurabiliyoruz. Her mahalleye giriyoruz, her kapıyı çalıyoruz, gerekirse sofralarına oturup çaylarını içiyoruz. Kapıdan broşür dağıtır gibi bir çalışma bizde olmayacak” ifadelerine yer verdi. 

‘Toplumda büyük uçurumlar oluştu’

Ülkenin büyük bir ekonomik kriz yaşadığını vurgulayan Işın; “Ülke korkunç bir ekonomik kriz yaşıyor. Ve bunun sorumlusu şu anki iktidardır. Çünkü iktidar, kaynakları savururcasına harcayıp kendi yandaşlarını çok zengin edip geriye kalan hiç kimseyi düşünmedi. İnanılmaz bir dış borcumuz var ve her geçen gün artıyor. Kur Korumalı Mevduat Hesabı daha önce denenmiş ve bunun zararları görülmüş. Buna rağmen aynı hata tekrarlanıyor. Yıl sonunda bunların geri ödemesi var. Bu kur farkı hazineden çıkacak ve zaten kötü olan durum daha da kötüleşecek. Halk fakirleşti ve derin yoksulluk yaşıyor. İnsanlardan; çocuklarının karnını doyuramadığını, mamasını alamadığını dinliyoruz. Beslenme çantalarına hiçbir şey koyamadıkları için çok sıkıntı çeken evlatlar; mamalarını yapamayan, ekmek ezip çocuğunu doyuramaya çalışan, bez alamayan anneler var. Öyle bir Türkiye gerçeği var ki inanılmaz bir uçurum oldu. Eskiden, bizim zamanımızda bir orta sınıf vardı, bence şimdi o orta sınıf yok oldu. Ya çok varsıl ya da sıkıntılar içinde boğuşan bir toplum oluştu. Toplum arasında ki bu uçurum beraberinde mutsuzluğu getiriyor. Bu mutsuzluk ve ümitsizlik içerisinde vatandaşlarımız tutunacak bir dal arıyor. İnşallah o dal biz olacağız” cümlelerini kullandı. 

‘Kadın merhamettir’

Siyasette kadının temsilinin önemine değinen Zuhal Işın; “Siyasette kadınların temsili çok önemli. Kadınlar temsilde daha fazla olursa her şey daha güzel olur. Kadınların, toplumu anne sevgisi ile, kardeş sevgisi ile daha sıkı kucaklayacağına, dertlere daha çok derman olacağına ve daha sevgi dolu, barışçıl bir Türkiye oluşturacağına inanıyorum. O yüzden kadınların temsilde önemi çok büyük. Çünkü kadın, zarafettir, kadın hoşgörüdür, kadın sevgi ve merhamettir. Bizim ülkemizin de en çok bunlara ihtiyacı var” dedi. 

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
10HAZ2022