Gazipaşa belirsizliği sürüyor

Gazipaşa belirsizliği sürüyor

Bolu Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında tartışma konusu olan Gazipaşa İlkokulu’nun geleceği konusu belirsizliğini sürdürüyor. 6 aydır süre gelen tartışmalardan bir sonuç çıkmazken, konu Belediye Meclisinin Temmuz ayı toplantılarına kaldı. 

Geçtiğimiz ay ilimizi ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Gazipaşa İlkokulu için 40 milyon ödenek sözü vermesi üzerine tekrar gündeme gelen konu, Belediye İmar komisyonunda beklemeye devam ediyor. 

756 öğrenci ve aileleri bir haber bekliyor 

756 öğrenci ve velilerini yakından ilgilendiren ilimizin en köklü eğitim kurumlarından olan Gazipaşa İlkokulu’nun durumu çözüm bekliyor. Nisan ayında Gazipaşa İlkokulu gündemiyle olağanüstü toplanan Bolu Belediye Meclisinde, okulun mevcut yerinde yapılmasına ret oyu çıkmıştı. Bolu eski Valisi Ahmet Ümit Mayıs ayı Belediye Meclisine katılarak Meclis üyelerine yönelik bir konuşma yapmış ve 40 milyon ödeneğin geri gitmemesi adına üyelerden konunun Meclisten geçmesini istemişti. Kamuoyu tarafından Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantılarının 2’nci oturumunda karar çıkması beklenirken, Ahmet Ümit’in Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile görevden alınmasıyla Belediye kanadında fikirler değişti. 

Ümit’in görevden alınmasını bahane etti 

Mayıs ayında yapılan Belediye Meclisi 2’nci Oturumunda Başkan Tanju Özcan, Ahmet Ümit’in görevden alınmasını bahane ederek; “Bakan Beyin Gazipaşa ilkokulu için 40 milyon ödenek sözü vermesi üzerine Valimiz Ahmet Ümit, çok nazik bir davranışla Meclisimize gelerek bilgilendirme yaptı. Bunun üzerine konuya olumsuz bakan birçok arkadaşımızın da fikri değişmişti. Fakat Valimiz görevden alındı. Şimdi Milletvekillerimiz bu konuda bize söz vermeleri gerekir. Bu alanın okul olacağına dair taahhüt etmeliler. Biz Valimizin sözüne güvenmiştik ama Valimiz artık yok. Bunun için Vekiller bu sözü vermeli. Burada ‘Gazipaşa okulu yapılacak’ demeli.  Bu taahhüdü aldıktan sonra konuyu tekrar Meclise getiririz. Onun için şimdilik komisyona geri gönderelim” ifadelerine yer vermişti.

Belediye kanadı sıcak bakmıyor 

Mayıs ayında tekrar İmar Komisyonuna gönderilen konu Haziran ayı toplantılarında gündeme alınmadı. İlimizi yakından ilgilendiren ve 756 öğrenci ile velilerinin merakla beklediği Gazipaşa kararı Temmuz ayına kaldı. Konuyla ilgili Milletvekillerinden henüz bir açıklama gelmezken, Belediye kanadının Gazipaşa...

DAHA FAZLASI İÇİN GAZETENİZİ ALMAYI UNUTMAYINIZ...

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
20HAZ2022