Bir kez olsun doğru kararda buluşun

Bir kez olsun doğru kararda buluşun

Bolu Kızılay Şubesi tarafından Karaçayır’da yapılmak istenen aşevi projesi Bolu Belediyesi Meclis gündemine geldi. Belediye Başkanı Tanju Özcan aşevi için planlanan yerin uygun olmadığını belirtti. 

Bolu Belediyesi Ak Parti Meclis üyesi Kamuran Avcı’nın Karaçayır’da yapılmak istenen aşevinin yeri bakımından kamuoyunda rahatsızlıkların olduğunu dile getirmesine Başkan Tanju Özcan’dan destek geldi. 

O bölge uygun değil   

İlimizin spor merkezi haline gelen Karaçayır’da Gençlik Merkezi binasının yan tarafında bulunan 2 buçuk dönümlük alan, Bakanlık onayı ve Valilik oluruyla aşevi yapılaması için Kızılay Bolu Şubesine tahsis edildi. Bölgenin spor merkezi haline gelmiş olması ve bekleyen birçok spor yatırımının durumu göz önüne alındığında tahsis edilen alanın uygun olmadığı kamuoyunda ağırlık kazanırken konu Belediye Meclisinde tartışıldı.  

Özcan; ‘Aş evine karşıymışız gibi algılansın istemem’

Ak Partili Belediye Meclis üyesi Kamuran Avcı’nın kamuoyunun endişesini dile getirmesi üzerine konuşan Belediye Başkanı Tanju Özcan; “O bölgenin Kızılay aş evi için uygun olmadığını herkes kabul ediyor. Benim de içim sızlıyor. Biz Kızılay’a yer bulabilmek için kendi alanlarımızda bir tarama yaptık ama herhangi bir yer konusunda mutabık kalamadık. Ben şehrin kuzeyinde olmasına daha sıcak bakıyorum. Zaten güneyde bizim aşevimiz yapılıyor. Eski fırının orada bizim aşevimiz var. Kızılay’ın yapacağı daha küçük ölçekli ama spor tesislerinin içinde olması beni ve herkesi rahatsız ediyor. Diğer taraftan aş evine karşı çıkıyor diye bir algı oluşmasını da istemiyorum” ifadelerine yer verdi. 

Başkan Özcan yeni teklif sunacak 

Kızılay ve Valiliğe yer için yeni teklif sunacaklarını belirten Başkan Özcan; “Geçen gün Jimnastik Federasyonu Başkanımız Suat Çelen Bey de aradı. ‘Bu konuda yapabileceğiniz bir şey yok mu?’ diye sordu. Ben de ‘Nasıl karşı çıkayım aş evi yapacağız diyorlar. Aş evine karşıymışız gibi algılansın istemem’ dedim. Ama yeni Valimize bir teklif olarak getireceğim. Kuzeyde bir yerimiz var. Burası aşevi olarak kullanmak koşuluyla tahsis edilebilir. Eğer kabul ederlerse oraya yapabiliriz” dedi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
21HAZ2022